0,-
Tag Heuer
Hodinky TAG Heuer svými nadčasovými modely ukazují svoji profesionální nevšednost již od roku 1860. Hodinky Tag Heuer nejen nadstandardně zdobí zápěstí, ale díky kvalitě ukazují spolehlivě přesný čas mnohdy spojený s jinými praktickými funkcemi.

U hodinek je logo prestiží spojenou s tradicí a kvalitou. Logo hovoří, logo ukazuje a prezentuje svého majitele či svoji majitelku. Hodinky jsou nejpraktičtější šperk, jelikož vedle zdobného efektu mají i efekt praktický. Avšak vedle těchto dvou předností hodinek mají značkové hodinky ještě třetí přednost - tato přednost tkví právě v úrovni značky samonté, v její stáří a tradici, v její pozici v úrovni těchto krásných šperků, která si každá značka získává léty poctivé práce a hodinářských inovací.

Tag Heuer je kvalitní investice, která zároveň umocňuje pocit radosti z věci, kterou vnímá okolí svého majitele či majitelky. Vždyť právě pro radost obdarováváme své blízké a vlastně i sebe samotné. A kvalitní značkové hodinky - to je opravdu krásný hodnotný dárek. Luxusní hodinky Tag Heuer mají vlastní návrháře modelů a díky tomu jsou každé hodinky osobité s vlastní identitou Tag Heuer. Modelové řady jsou tvořené jak pro mladé, tak pro starší zákazníky. Převážně však lze říci, že Tag Heuer je zaměřen na věkovou skupinu mezi 25 - 50 lety. Cena TAG Heuerů je daná nejen kvalitou hodinek, ale také tradicí, která je spojená s každým modelem, který firma TAG Heuer vyrobí. Originál hodinky TAG Heuer mají jasné výhody v několika směrech - značka si vede mnoho let součástkovou základnu pro perfektní pozáruční servis jakéhokoliv modelu, kvalita originálu je vždy vysoká tak, jak je od originálu této prestižní značky žádáno a v každých hodinkách této značky si na zápěstí nosíte více než stočtyřicetiletou tradici, ve které je schováno mnoho hodinářských inovací a zlepšení. Toto vše se promítá do ceny každého modelu značky TAG Heuer.

Pánské hodinky Tag Heuer se vyrábějí jak elegantních designů, tak sportovních velkých tvarů a jasných, až křiklavých barev. Taktéž velikostmi je tato značka vyhlášená - jejich rozmanitost velikostí hodinek je skutečně velká. Máme zde pánské elegantní hodinky s průměrem kolem 37 mm a v jiné modelové řadě nacházíme velké sportovní hodinky o průměru pouzdra až 45 mm i více. Barevnost jde ruku v ruce s určením - čím více barev se na hodinkách střídá, tím více hodinky směřují do sportovního designu. 

Dámské hodinky Tag Heuer jsou osazovány jak quartzovými, tak automatickými strojky. Zákaznice si v modelových řadách mohou najít čistě stříbrné modely nebo hodinky v kombinaci s elegantním zlacením. Všechny dámské modely od značky Tag Heuer jsou osazeny nepoškrabatelnými safírovými skly, takže hodinky jsou dobře čitelné i po mnohaletém nošení. I zde hovoří prestižní logo vyšší třídy hodinářského průmyslu.


A nyní trochu historie.

Eduard Heuer roku 1860 otvírá hodinářskou dílnu na výrobu hodinek a hodinky nesou název podle svého zakladatele Heuer. Stává se takto ve Švýcasku v oblasti St. Mier. Nutno podotknout, že logo TAG Heuer vzniká později, spojením dvou firem TAG a Heuer.

Roku 1887 přináší firma světovému hodinářskému průmyslu první inovaci - oscilační mechanismus, který i v dnešní době má své místo mezi předními výrobci hodinek. A firma Heuer jde stále směrem zdokonalování hodinek se stopovacími funkcemi, nazývanými odborně chronograf. Roku 1916 je firmou Heuer patentován Micrograph. Jsou to stopky, které první na světě měři čas s přesností na jednu setinu vteřiny. A o pár desítek let, přesněji řečeno roku 1966, ukazuje světu tato prestižní švýcarská značka hodinky s názvem Microtimer - hodinky měřící čas s přesností na tisícinu vteřiny. A roku 1911 přichází Heuer se svým patentem nazvaným "Time of Trip". Je to defakto první chronograf, který se umísťoval do palubních desek interiérů automobilů a letadel. Jednalo se o hodiny klasicky ukazující čas ručičkami, ale na číselníku máme navíc dva čítače - první, umístěný pod číslicí 12, nám ukazuje minuty a spodní, umístěný nad číslicí 6, nám ukazuje hodiny. Je zde naimplementováno ovládání, které se dodnes nemění - vrchní tlačítko u korunky startuje a zastavuje chronograf, spodní nám chronograf nuluje. A o tři roky později, tedy roku 1914, představuje značka první náramkové hodinky se stopkami - chronograf. Korunka těchto hodinek byla netradičně u číslice 12 a touto korunkou se ovládal stopovací mechanismus chronografů. A vývoj Heueru neusíná na vavřínech a roku 1916 uvádí na trh první hodinky schopné měřit čas s přesností na setinu vteřiny nazvané "Mikrofotografie". Tyto hodinky se vyrábí dodnes a dodnes je tato modelová řada nazývána Micrograph. Následoval model nazvaný "Semikrograph", který umožňuje měřit s přesností na 1/50 vteřiny dva časové úseky. A roku 1939 nabící Heuer první vodotěsné hodinky s chronografem - chronograf je zde využíván pouze na souši, jelikož tlačítka nejsou konstruovaná pro jakýkoliv pohyb ve vodě. V roce 1940 Heuer rozšiřuje svoji kolekci chronografů o chronografy s kompletním kalendářem (den/datum/měsíc). Jako nejvyšší řadu chronografů Heuer byly chronografy nazývané "triple calendar". Tyto modely byly nabízeny jak v základních ocelových, tak ve zlatých pouzdrech. Na počátku roku 1950 vyrábí tato prestižní švýcarská značka hodinky pro prodejce amerických Abercrombie/Fitch. "Námořník" a "Auto-graf" byly unikátní hodinky. Hodinky "Námořník" měly speciální číselníky s modrýmí, zelenými a žlutými vzory, které ukazovaly vysoké a nízké přílivy. tento číselník ukazoval též fáze Měsíce. Tento model se nazýval Mareographe. Hodinky "Auto-graf" byly vyrobeny v roce 1953 a 1954. Tyto hodinky měly na číselníku Tachymetrickou stupnici, dle které řidič změřil rychlost svého vozu pro daný úsek.
 V polovině roku 1960 byl Heuer součástí partnerství se značkami Breitling a Hamilton, které usilovaly o zavedení prvních automatických chronografů. Konkurencí jim byla japonská značk aSeiko a švýcarská značka Zenith. Tyto projekty byly prováděny v tajnosti, ale historie se shoduje, že první řadu automatických chronografů skutečně ukázalo seskupení Heuer, Breitling a Hamilton a to roku 1969. Roku 1975 ukazuje Heuer hodinky s názvem Chronosplit - digitální chronograf se dvěma LED a LCD displeji. Pozdější verze ukazovala kvalitnější LCD displeje. A co se týče mechanických chronografů, začíná značka používat jako základ Valjoux, poté s nástavbou chronografu nazvanou Valjoux 7750, který se v mnohých prestižních značkách používá dodnes. Od roku 1950 do roku 1970 jsou hodinky Heuer velmi populární a nosí je na svém zápěstí jak profesionální závodníci, tak amatéři. heuer byl totiž předním výrobcem  zařízení pro měření času v automobilových závodech a proto bylo přirozené, že i závodníci a fanoušci začali nosit hodinky této značky. V roce 1962 nosí na svém zápěstí kosmonaut John Glenn a tímto se Heuery poprvé dostávají do vesmíru.

V mezidobí těchto úžasných inovací se stává značka Heuer oficiální časomíra Olympijských her. Dnes měří hodinky TAGHeuer čas s přesností na desetitisícinu vteřiny - vyžaduje si takto sport na měření času velmi náročný a tím jsou Formule 1. Právě v kolekcích hodinek můžeme shlédnout modelovou řadu věnovanou pouze hodinkácm tohoto sportu. Barvy a designy přímo evokují každého sportovního nadšence Formulí 1 k sympatiím k těmto modelům. A právě Microtimer nám je schopen ukazovat čas až na přesnost 1/10000. Spojitost se sportem ukazuje TAG Heuer na každém kroku - roky 1971 - 1979 je TAG Heuer oficiální časomíra stájí Formule 1 Scuderia Ferrari, roku 1985 je uzavřena smlouva s týmem F1 McLaren Mercedes a od roku 1992 je TAG Heuer oficiální časomíra pro pretižní automobilovou soutěž FIA (Mistroství světa Formule 1). A mezi nejznámější závodníky, kteří nosili či nosí tuto značku na svém zápěstí, patří mimo jiných Ayrton Senna, Fernando Alonso, Kimi Raikkonen nebo Lewis Hamilton.

Přichází rok 1985, kdy do firmy Heuer vstupuje nový investor. Jedná se o společnost nazývanou Techniques d´Avant Garde - zkráceně TAG, zabývající se výrobou high-tech zboží, jako jsou např. keramické turbomýchadla pro osobní automobily Formule 1. A od této chvíle nosí hodinky na svých číselnících logo známé dodnes, logo TAGHeuer. Modely získávají designy modernosti a s kvalitou příznačnou pro tuto značku se stávají jedny z nejprodávanějších švýcarů světa. A dne 13. září 1999 přijímá TAG Heuer nabídku od LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton SA, SwFr1. Za 15 miliard Eur se stává firma nadpolovičním vlastníkem firmy TAG Heuer.
Tag Heuer
Značka TAGHeuer vyrábí hodinky v několika modelových řadách. Některé vznikají, jiné se přejmenovávají. Zůstávají ty řady, které jsou s logem TAGHeuer zžité.

Nejvyšší modelovou řadou TAGHeueru je Tag Heuer Grand Carrera. Sportovněelegantní designy s vlastními krásnými designy. Výseče v číselníku měřící vteřiny a jiné funkce hodinek jsou typickým znakem pro tuto modelovou řadu. Tag Heuer Carrera je modelová řada, jejíž tváří je známý herec Brad Pitt. Carrera úžasně kombinuje krásný luxusní design s cenou a můžeme zde vybírat z modelů osazených jak quartzovými, tak mechanickými automatickými strojky švýcarské výroby.

Tag Heuer Aquaracer je jedna z nejprodejnějších řad této švýcarské značky. Tváří této modelové řady je herec Leonardo DiCaprio. Tato modelová řada je designem věnována spíše mladým lidem a najdeme zde převážně vodotěsné sportovní hodinky.

Tag Heuer Monaco je spojeno z hercem Steve McQueenem. Typickým znakem Monac je hranatý tvar hodinek. Tato řada nabízí jedny z nejdražších hodinek této značky osazených strojkem s kmity setrvačky 36.000/h.

Tag Heuer Link jsou hodinky spíše elegantních designů a na své si zde přijdou i ženy. Kovové náramky jsou krásných ladných tvarů, tenké čisté lunety propůjčují této řadě punc ušlechtilosti. Link dostává svému názvu - tenké linky tvarů pouzder i náramků ztělesňují v každém modelu symbiózu propracovanosti klasiky, která činí hodinky nadčasově krásnými.

Tag Heuer Formula 1 je věnována hodinkám barev světoznámého sportu závodních aut Formule 1. Tato modelová řada je jedna z cenově nejdostupnějších - nalezneme zde však i dražší modely s úžasnou měřící schopností chronografu. V tomto závodním sportu se závodí na setiny až tisíciny vteřiny.

Tag Heuer Priofessional Golf Watch jsou hodinky určené výhradně pro golfisty. Nejznámější golfista světa Tiger Woods propůjčil této modelové řadě svoji tvář a díky tomu si každý, kdo více pozná hodinky této modelové řady spojuje hodinky TAGHeuer Golf s tímto sportovním profesionálem.

Tag Heuer Microtimer jsou hodinky schopné měřit s přesností až na 1/1000 vteřiny. tato přesnost je měřena digitálním časem - design hodinek je však nadčasově sportovněelegantní.

Tag Heuer SLR je modelová řada věnovaná chronografům a designy těchto hodinek jsou víceméně sportovní. Větší pouzdra, vykreslené číselníky - to jsou detaily směřující ke sportu v každých hodinkách.

Hodinky TAGHeuer představují radost pro všechny majitele a majitelky. Přesný čas spojený mnohdy s nadstandardními funkcemi se snoubí s elegantěsportovními designy plných nevšedních originálních doplňků a inovací. Tag Heuer je značka, která má co v hodinářském průmyslu nabídnout a za to, co dává zákazníkům v podobě inovací strojků a designů dostává vděk v podobě spokojenosti tisíců zákazníků po celém světě, kteří si tyto hodinky kupují nebo dostávají a posléze nosí na svém zápěstí.
© 2011  |  Hodinářství Zlatnictví Tovys  |   Benešova 1, 586 01 Jihlava   |   +420 565 657 100   |   hodinky@tovys.cz